Menu Zamknij

mgr Justyna Kała tel. 513358372

Psycholog, psychoterapeuta, mediator.
Z wykształcenia jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, a także psychoterapeutą po całościowym kursie psychoterapii organizowanym przez Śląską Szkolę Psychoterapii w Gliwicach. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci w Siemianowicach Śląskich, a także m.in. w Szpitalu nr 2 w Bytomiu (Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej) czy w świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży działającej przy Fundacji dla Ludzi Potrzebujących Pomocy „Gniazdo” w Katowicach.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP, pracuję zgodnie z przyjętymi zasadami etyki zawodowej. Dbam o stałe podnoszenie swoich kompetencji poprzez uczestniczenie w kolejnych kursach czy szkoleniach, a swoją pracę poddaję superwizji.
Prowadzę psychoterapię indywidualną, rodzinną oraz par. Pracuję przede wszystkim w nurcie psychodynamicznym, jednak w zależności od potrzeb pacjenta sięgam także do dorobku innych szkół terapeutycznych. Lubię swoją pracę, bo lubię ludzi i wierzę, tak jak Z. Freud, że „można spędzić w sposób sensowny lata z jednym człowiekiem po to, by mu pomóc w zrozumieniu siebie”.
Poza zainteresowaniami zawodowymi jestem miłośniczką dobrej książki, kina oraz kulinarnych eksperymentów. Dużo energii czerpię z uprawiania sportów rekreacyjnych i tańca.