Agata Susek – Kaczyńska
tel. 502-533-890

Psycholog, psychoterapeuta.

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach kształcenia terapeutycznego ukończyłam pięcioletnie szkolenie z zakresu psychoterapii Gestalt w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie, Całościowy Kurs Psychoterapii w krakowskim Ośrodku Psychoterapii Systemowej oraz roczny kurs Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Śląskiej Szkole Psychoterapii w Gliwicach. Odbyłam ponadto staż terapeutyczny w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii CM w Krakowie. Obecnie jestem także doktorantką na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS w Warszawie, gdzie przygotowuję rozprawę doktorska poświęconą przemocy w relacjach międzyludzkich. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Posiadam ponad 17-letnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej. Od 2007 roku pracuję w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bytomiu jako psycholog- terapeuta, prowadząc zarówno terapię rodziną jak i indywidualną dzieci i młodzieży. Od 2016 roku współpracuję z Centrum Rozwoju Rodziny przy Stowarzyszeniu Świętego Filipa Nereusza w Rudzie Śląskiej, gdzie wspieram rodziny, a także małżeństwa/ pary w doświadczanych kryzysach rozwojowych i sytuacyjnych. Kompetencje zawodowe rozwijam także pracując jako psycholog szkolny. Regularnie prowadzę zajęcia dla słuchaczy kierunków policealnych oraz warsztaty rozwojowe i treningi dla osób bezrobotnych.

Ciekawi mnie człowiek i jego niepowtarzalność. Lubię pracę z ludźmi, z pełnym zaangażowaniem podchodzę do każdej osoby lub rodziny, której towarzyszę w poszukiwaniu rozwiązania sytuacji, w jakiej się znalazła, jak również odkrywaniu zasobów osobistych i tworzeniu satysfakcjonujących relacji z otoczeniem społecznym. Wśród moich zainteresowań zawodowych są kryzysy doświadczane przez osoby na różnych etapach ich życia, zaburzenia emocjonalne u dzieci i młodzieży, problematyka żałoby oraz przemocy w relacjach wewnątrzrodzinnych.

Systematycznie biorę udział w szkoleniach i konferencjach celem wzbogacania swoich kompetencji zawodowych i warsztatu pracy.

Prowadzę psychoterapię indywidualną młodzieży i dorosłych oraz terapię rodzin i par/małżeństw, pracując głównie w nurcie systemowym i gestaltowskim, korzystam także z podejścia behawioralnio- poznawczego i psychodynamicznego. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Prywatnie jestem żoną i matką dwójki energicznych dzieci, entuzjastką życia zafascynowaną muzyką poważną, wyjazdami nad morze oraz długimi spacerami z psem. Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym kieruje się słowami Wergiliusza- „Człowiek wszystko może, jeśli w to uwierzy”.