mgr Sylwia Tymińska
tel. 604-106-125

Psycholog, psychoterapeutka

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii i Pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, o specjalności psychologii wychowawczej i rozwojowej. Swoje 20-letnie doświadczenie pracy zawodowej zdobywałam w pracy z dziećmi i dorosłymi głównie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu, przedszkolu i żłobku niepublicznym. Współpracowałam z różnymi instytucjami min.: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu, Świetlica Środowiskowa im. Nereusza w Rudzie Śląskiej realizując programy profilaktyczne i szkoleniowe skierowane głównie do rodziców i nauczycieli oraz pracowników socjalnych poprzez konsultacje, spotkania terapeutyczne i warsztatowe oraz wykłady w ramach miejskich konferencji.

Obejmuję pomocą psychologiczną i wsparciem rodziców dzieci na różnych etapach rozwoju. Interesuję się budowaniem bezpiecznych więzi z maluchami i zdrowych relacji z dorastającymi dziećmi, które są podstawą mądrego wychowania i bazą dla prawidłowego funkcjonowania w dorosłym życiu. Pracuję z rodzinami, parami/małżeństwami oraz klientami indywidualnymi, głównie pod kątem ich funkcjonowania w rodzinie i poszukiwania drogi do własnego szczęścia.

W pracy zawodowej łączę wiedzę i umiejętności nabyte podczas szkoleń z zakresu terapii systemowej, terapii Ericksonowskiej, podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, „Szkoły dla rodziców i wychowawców”. Jestem praktykiem Metody Kids’Skills – „Dam radę” i „Jestem z Ciebie dumny!” realizowanego przez Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie.

Ukończyłam 4-letni kurs psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Odbyłam kilkumiesięczny staż na oddziale psychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu.

Własną pracę poddaję systematycznej superwizji.