dr n. społ. Kinga Konieczny-Pizoń
Aktualnie przebywa na urlopie

pedagog, psychoterapeutka, asystentka psychodramy

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie uzyskałam tytuł magistra na kierunku pedagogika. Aktualnie jestem w trakcie 4-letniego specjalistycznego szkolenia w Śląskiej Szkole Psychoterapii w Gliwicach, przygotowującego do zdobycia certyfikatu psychoterapeuty. Uzyskałam także uprawnienia asystenta psychodramy I – stopnia w Polskim Instytucie Psychodramy. Oprócz zawodu psychoterapeuty, pracuję również jako nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradni rodzinnej i świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach, w instytucjach probacyjnych oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Regularnie podnoszę swoje kompetencje zawodowe przez udział w konferencjach, szkoleniach oraz publikując w specjalistycznych czasopismach naukowych. Swoją pracę poddaję superwizji u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego, pracując w oparciu o Kodeks Etyki Zawodowej. Najbliższe jest mi podejście psychodynamiczne, które realizuję w swojej pracy, jednak ze względu na indywidualne potrzeby pacjenta łączę je z elementami psychodramy, nurtem systemowym oraz poznawczo-behawioralnym. W pracy z pacjentami istotne dla mnie jest dbanie o bezpieczeństwo, uważność na emocje, myśli, potrzeby drugiego człowieka oraz poufność. Pracę psychoterapeutyczną postrzegam jako towarzyszenie w niezwykle ciekawej podróży w poszukiwaniu siebie.

Zapraszam do kontaktu osoby, które odczuwają obciążenia, niedogodności emocjonalne wynikające z dorastania w rodzinach problemowych, posiadające trudności z tworzeniem i podtrzymaniem relacji międzyludzkich, doświadczające kryzysów rodzinnych i indywidualnych, zmagające się ze stanami obniżenia nastroju i lęku.

Prywatnie jestem miłośniczką górskich wędrówek, kajakowania. Często odpoczywam w kuchni gotując, aktualnie jestem na tropie odkrywania kultury i języka czeskiego.