mgr Sylwia Tymińska
tel. 604-106-125

Psycholog, psychoterapeutka

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii i Pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, o specjalności psychologii wychowawczej i rozwojowej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam głównie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu. Współpracowałam z takimi instytucjami jak: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu, Świetlica Środowiskowa im. Nereusza w Rudzie Śląskiej, przedszkole i żłobek niepubliczny.

Od 17 lat obejmuję pomocą psychologiczną i wsparciem rodziców dzieci na różnych etapach rozwoju, szczególnie na początku ich drogi, która wiąże się z radościami, ale i codziennymi wyzwaniami i frustracjami. Interesuję się budowaniem bezpiecznych więzi z maluchami i zdrowych relacji z dorastającymi dziećmi, które są podstawą mądrego wychowania i bazą dla prawidłowego funkcjonowania w dorosłym życiu.

Pracuję z rodzinami, parami/małżeństwami oraz klientami indywidualnymi, głównie pod kątem ich funkcjonowania w rodzinie i poszukiwania drogi do własnego szczęścia.

W pracy zawodowej łączę wiedzę i umiejętności nabyte podczas licznych szkoleń z zakresu interesujących mnie metod i nurtów psychologicznych, m in. terapii systemowej, terapii Eriksonowskiej, podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach. Jestem praktykiem Metody Kids’Skills – „Dam radę” i „Jestem z Ciebie dumny!” realizowanego przez Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie, dotyczącej przezwyciężania problemów emocjonalnych i behawioralnych dzieci od 3 roku życia oraz wspomagających rodziców w przeformułowaniu problemów dzieci na ich umiejętności.

Obecnie jestem w trakcie 4-letniego kursu psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie.

Własną pracę poddaję systematycznej superwizji.

Prywatnie szczęśliwie realizuje się jako mężatka, matka trójki dorastających dzieci. W wolnym czasie lubię relaksować się z różnymi formami rękodzieła lub podczas rodzinnych wycieczek.